Terroranschlag in Istanbul

IGMG verurteilt Terroranschlag in Istanbul

 

„Wir verurteilen den barbarischen Terroranschlag in Istanbul auf das Schärfste“, so der Vorsitzende der Islamischen Gemeinschaft Millî Görüş (IGMG), Kemal Ergün, anlässlich der Terrorangriffe in Istanbul. Kemal Ergün weiter:

 

„Dieser feige Akt verdeutlicht noch einmal, dass Terror weder nach Religion noch nach Herkunft unterscheidet. Die Täter sind erbarmungs- und rücksichtslos, die Opfer meist unschuldige Zivilisten. Umso mehr müssen wir als Gesellschaft zusammenhalten und uns gegenseitig stärken. Anders ist der gemeinsame Feind nicht zu bezwingen.

 

Die Sicherheitskräfte sind aufgefordert, dieses perfide Verbrechen schnellstmöglich aufzuklären. Die Täter müssen ihrer gerechten Strafe zugeführt werden, damit Opfer zur Ruhe kommen. Möge Gott ihnen und ihren Angehörigen Kraft und Geduld geben in diesen schweren Stunden. Unsere Gedanken sind bei ihnen.“

 

 

 

İstanbul’daki terör saldırısını lanetliyoruz

 

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün İstanbul’daki terör saldırısı münasebetiyle bir açıklama yaptı. “İstanbul’daki bu aşağılık saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Bu korkak saldırı bir defa daha göstermiştir ki terör ne din ne de köken ayrımı yapmaktadır. Gözünü kan bürümüş bu barbarların hedefinde çoğu zaman masum siviller yer almaktadır. Bu tür olaylar toplumsal birlikteliğimizi daha da güçlendirmelidir. Ortak düşmanı başka türlü alt etmek mümkün değildir.

 

Güvenlik birimleri bu hain saldırıyı en hızlı şekilde en ince detayına kadar açıklığa kavuşturmalıdır. Olayda parmağı olan kişi veya gruplar bir an önce tespit edilip gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Bu vesileyle saldırıda yaşamını yitiren insanlar için en derin üzüntülerimizi paylaşır, yakınlarına başsağlığı dileriz.”