Kutlu Doğum’a Genç Bakış

IGMG WAİBLİNGEN YENİ CAMIDEN COŞKULU KUTLU DOĞUM PROGRAMI

IGMG Waiblingen Şubesi tarafindan düzenlenen „Kutlu Doğum’a Genç Bakış“ programı Kral Düğün Salonunda yapıldı.  Camide Eğitime devam eden 96 talebenin farklı farklı sunumları aileleri tarafından yoğun bir ilgi ile takip edildi. Anasınıfları,Hazırlık sınıfları, 1.Sınıf kız -erkek, 2.Sınıf kız- erkek sınıfları olmak üzere toplam 96 telebenin sahneye çıktığı programda, bazı talebeler ilahiler okurken, bazı talebelerse hadisleri konu ve manaları ile beraber okuyarak sırasıyla sahne aldılar.

Cemiyet Başkanı Saffet  Demiröz yeni projeler hakkında bilgiler vererek cemaat arasında farklı ve güzel heyecanların oluşmasına vesile oldu.

İGMG Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker hocamız  bir selamlama konuşmasi ile programa katıldılar.

27.AVRUPA KUR’AN-I KERİM TİLAVET YARIŞMASI 2.Olan İklil İlemin’in Kur’an tilaveti herkesi çok duygulândırdı.

Programda yaşanan bir sürpriz ise seyirciler ve organize ekibi arasında çok farklı sevinçler meydana getirdi. Cami Talebelerimizden Huzeyfe Özver adlı yavrumuz,kendi özel harçlıklarından para biriktirerek Afrika’da su kuyusu açmak istediğini belirterek biriktirdiği 600 Euroyu Şube Hasene sorumlusuna teslim etti.

Günün hatibi olarak programa teşrif eden IGMG GENÇLİK TEŞKİLATI Başkanı Ünal Ünalan Resulullah efendimizin yaşamından örnekler sunarak, Kutlu Doğuma Genc bir bakışla konuşmasını sürdürdü.

Günün en heyecanlı bölümü ise programda yer alan 96 talebe arasında yapılan UMRE cekilişi oldu. Waiblingen Yeni cami olarak talebeleri Ödüllendirmek  amacıyla yapılan çekilişte Umre talihlisi Anasınıfı öğrencisi Hasan Yıldırım oldu. Babası Suat Yıldırım ödüĺü alırken duygu dolu anlar yaşadı ve gözyaşlarını tutamadı.

Programda sahne alarak izleyicilere duygusal anlar yaşatan Gönül Dostları Ilahı Grubu güne ayrı bir güzellik katmış oldular.

Programın sonunda sunucular Ahmet Şahin ve Ahmet Kaya tarafından, bu güzel programı organıze eden Komisyon başkanına ve  hocalara plaketler takdim edildi.

Kutlu Doğum’a Genç Bakış programı bölgemizin sevilen hocalarından Ismail Yazıcı’nın Duasıyla sona erdi.

Bizi izlemeye devam edin. …