Gesegnetes Kurbanfest

BASIN AÇIKLAMASI

Kurban Bayramımız mübarek olsun!

kemal_ergun_genelbaskan2-560x373

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Kurban Bayramı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı. “Kurbanlarımız dünya üzerindeki mazlum kardeşlerimizle bizleri birbirimize yakınlaştırıyor.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir Kurban Bayramı’na daha eriştik, hepimizin bayramı mübarek olsun. Kurban Allah’a yakınlaşmak demektir. Allah’a yakınlaşmak ise onun emir ve yasaklarına riayet etmekle, hakkı ve hakikati yüceltmekle, Allah rızası için dünya üzerinde yaşayan mazlum ve mağdurların elinden tutmakla mümkün olur. İşte bu kutlu ibadetin bir gereği olarak bizler de her sene gücümüz nispetince kurban ibadetlerimizi yerine getiriyor, böylelikle Allah’ın rızasını kazanmayı ümit ediyoruz.

Müslüman sorumluluk sahibidir. Dünya üzerindeki hiçbir mazluma sırt çevirmez, ona imkânı nispetince yardımda bulunmaya gayret eder. İşte kurban ibadeti bunun için iyi bir fırsattır. Bağışladığınız kurbanlar bu yıl da Hasene derneğimiz vasıtasıyla dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Kurbanlarımız dünyanın farklı coğrafyalarında adını dahi bilmediğimiz kardeşlerimizle bizleri birbirimize yakınlaştırıyor.

Cenâb-ı Hak’tan kurban ibadetlerimizin kabulünü niyaz eder, bilvesile hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan bütün kardeşlerime mebrur birer hac dilerim.”

PRESSEMITTEILUNG

Gesegnetes Kurbanfest

„Der Kurban bringt uns bedürftigen Menschen näher“, so der Vorsitzende der Islamischen Gemeinschaft Millî Görüş (IGMG), Kemal Ergün, anlässlich des Kurbanfestes. Ergün weiter:

„Ich wünsche allen ein gesegnetes Kurbanfest. Das Opfern bringt uns Gott näher. Ihm nahe zu sein bedeutet, seinen Worten zu folgen, gerecht zu handeln und solidarisch zu sein, vor allem mit den Armen und Bedürftigen. In diesem Sinne versuchen wir jedes Jahr aufs Neue durch den Opfer-Gottesdienst unserer Verantwortung nachzukommen und Gottes Wohlgefallen zu erlangen.

Muslime sind verantwortungsvolle Menschen. Deshalb dürfen wir den Unterdrückten dieser Welt nicht den Rücken kehren und müssen versuchen, ihnen nach Kräften zu helfen. Der Kurban ist eine gute Gelegenheit dafür. Die durch Hasene gesammelten Kurban-Spenden erreichen arme und bedürftige Menschen weltweit. Der Kurban verbindet uns mit unseren Geschwistern in den entferntesten Orten der Welt.

Möge Gott unsere Kurban-Spenden annehmen. Möge er auch die Gottesdienste unserer Geschwister annehmen, die sich in diesen Tagen auf die Pilgerfahrt begeben haben.“