2016 Eğitim Yılı kapanış programı

IGMG Waiblingen Yeni Camii Eğitim Başkanlığı 2015 – 2016 Eğitim sezonunu muhteşem bir programla kapattı.

Program 2.Sınıf talebesi olan Ensar Bozkurt’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Cemiyet Başkanımız Saffet Demiröz’ün selamlama konuşması ile devam etti.

Waiblingen Yeni Camii Eğitim  Başkanı Tacettin Akarsu velilere ve eğitimcilerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında 2015 -2016 Eğitim sezonunun genel değerlendirmesini yaptı.150 talebe ile başlayan Eğitim Sezonunu  ,toplam 10  sınıfta,12 eğitimci ile tamamladıklarını açıkladı.

Eğitim sezonun genelinde yapılan faaliyetlere de değinen Akarsu,El becerileri, ev sohbetleri,Ramazanda talebeler tarafından yapılan programlar,sınıf gezileri, piknikler,kültürel faaliyetler ve Pfingsten`de yapmış oldukları yatılı Erkek kursu ile ilgili bilgileri verdikten sonra velilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

IGMG Württemberg Bölgesi Eğitim Başkanı Rasim Gül beyefendi yaptığı konuşmasında katılan ailelere,eğitimcilere,organizeyi gerçekleştiren Eğitim Başkanlığına ve komisyonuna,cemiyet idaresine teşekkür etti.

Eğitimin önemi ile ilgili yaptığı konuşmadan sonra hediye merasimine geçildi. Programa katılan 120 talebeye hediyeleri verildi. 11 talebemize Kur’ana geçtiklerinden dolayı özel hediye verildi. Bir talebemize  ise yapmış olduğu üstün çalışmalardan dolayı Takdir belgesi verildi.

Programımızın sonunda cemiyetimiz  aracılığı ile  bazı hayırsever kardeşlerimiz tarafından isimleri tesbit edilen 24 Suriyeli ailelerin evlatlarının Sünnet yapılacağının müjdesi verildi.

Kapanış Kur’an-ı Kerim’ini  2.Sınıf talebelerinden Furkan Özver’in okuması ile program sona erdi .

Cemiyetimiz tarafından programa katılan velilere ve talebelere ikramda bulunuldu.